úterý 7. dubna 2015

Komiks maraton
Společný projekt Knižní louky a Knižního kukátka, ke kterému jsem se přidala i já. Tentokrát s Transmetropolitanem.Název: Transmetropolitan - Zpátky v ulicích
Autor: Warren Ellis
Nakladatelství: CREW s.r.o.
Rok vydání: 2009
a
Název: Transmetropolitan - Život je pes
Autor: Warren Ellis
Nakladatelství: CREW s.r.o.
Rok vydání: 2010Spider Jerusalem. Svérázný novinář, který se po svém úspěchu s knihou Rána do ksichtu odstěhoval na 5 dlouhých let mimo civilizaci se opět vrací na scénu. Mitchell Royce, šéf periodika Slovo, mu připomene kontrakt na další knihy, a tak musí Spider chtě nechtě zpátky do města. Bývalí kámoši, nové sekty, zkorumpovaní politici, nová asistentka a dvouhlavá kočka. Jeden velký chaos , nad kterým sedí Spider Jerusalem a buší do laptopu syrovou realitu nefunkční společnosti. Za všechny a proti všem. S urputností bulteriera a slovníkem dlaždiče se vrhá do dalších provokujících sloupků. 

Skvěle vymyšlený komiks s opravdu výraznou hlavní postavou. Spider je provokativní prudič, který se nebojí zajít do extrémů jen aby se dopídil pravdy. Servítky si opravdu nebere. Kvůli článku neváhá jít až na dřeň a je mu jedno, že se u toho zašpiní. Má spoustu obdivovatelů i odpůrců. Pohybuje se neustále na hraně. Transmetropolitan rozhodně není čtení pro slečinky. Ukazuje budoucnost jako jeden obrovský chaotický Babylon. Augiášovy chlévy, které je potřeba vyčistit. A tak přichází Jerusalem a celé společnosti dává svými články opravdu hustý klystýr.Tak nějak si říkám, kdo byl dřív, Spider Jeruzalem a Slovo nebo Jiří X. Doležal a Reflex?Žádné komentáře:

Okomentovat